Nowy filtr zapewniający idealny smak espresso

Prawdziwe włoskie espresso jest przygotowywane w ekspresach ręcznych lub półautomatycznych. Na świecie wyznaczniki idealnej „małej czarnej” są takie same. Są to esencjonalność, intensywny smak i aromat oraz gęsta i stabilna pianka w złotobrązowym kolorze. Wiele osób nie docenia roli, jaką idealnie zrównoważony skład wody odgrywa w przypadku wszystkich kaw — a zwłaszcza espresso. Skład mineralny wody ma przecież znaczący wpływ na smak wydobywany w procesie parzenia oraz na aromat kawy. Ma on również wpływ na ostateczną prezentację przygotowanego napoju kawowego. Eksperci są zgodni, że filtry PURITY C Finest umożliwiają uzyskanie wody o zawartości minerałów idealnej do przygotowania espresso. Poprawia ona zwłaszcza jakość pianki oraz intensywność kawy, czyli spełnia wymagania, jakie Włosi stawiają idealnemu espresso. Wyniki te zostały potwierdzone przez zawodowych baristów. Oczywiście w celu przygotowania perfekcyjnego espresso potrzebna jest również wysokiej jakości kawa w ziarnach (Arabica).

Przepływ wody przez filtr

Firma BRITA opracowała przepływ wody przez wkład filtrujący, który gwarantuje niezmienną skuteczność redukcji twardości węglanowej przez cały okres użytkowania filtra. Woda przepuszczana jest równomiernie przez całą powierzchnię filtrującą, co oznacza pełne wykorzystanie materiału filtrującego.

Technologia IntelliBypass

Unikatowa technologia IntelliBypass umożliwia zachowanie stałej jakości wody, niezależnie od objętości strumienia wody z obejścia. Dzieje się tak również w przypadku niskiego natężenia przepływu wody. Elastyczne ustawienie proporcji obejścia nawet do 70% umożliwia używanie systemu filtracji także wtedy, gdy twardość węglanowa wody jest niższa.
Dzięki firmie BRITA możesz zawsze czuć się bezpiecznie!
Filtry do wody BRITA Professional dopuszczone są do kontaktu z żywnością na podstawie testów i monitoringu prowadzonego przez niezależne instytuty. Zgodność z wytycznymi KTW* Filtry posiadają polski atest PZH. Podzespoły elektroniczne posiadają oznaczenie CE.

Zgodność z wytycznymi KTW*

Etapy filtracji

1. Filtrowanie wstępne
Usuwanie dużych cząstek
2. Zmniejszenie twardości całkowitej
Zmniejszenie twardości węglanowej oraz niewęglanowej przy użyciu wymiennika jonowego. Ten etap filtrowania zapobiega również osadzaniu się kamienia i związków wapnia.
3. Filtracja przy użyciu węgla aktywnego
Zmniejszenie zawartości niepożądanych substancji zapachowych i smakowych
4. Filtracja dokładna
Usunięcie drobnych cząsteczek